MIŁOŚĆ = DAWAĆ

Czym jest? Reakcją chemiczną? Snem obłąkanego? Niczym innym jak przywiązaniem? Szczerze? Nie mam pojęcia. Spotkałam się w swoim życiu z niezliczoną liczbą definicji miłości, ale żadna z nich nie spodobała mi się na tyle, bym zdecydowała się ją adoptować. Poprzestanę na tym, że jest to uczucie. Silniejsze od wielu innych.

Co więc znaczy kochać? Podobna historia, jednak tym razem przygarnęłam coś dla siebie. Miłość znaczy Dawać. Ale co? kiedy? i jak? Świat zdaje się być pełen dwóch typów ludzi. Tych co są w stanie oddać i poświęcić w imię miłości wszystko i tych, którzy tą “ofiarę” chętnie przyjmują, najczęściej nie oferując zupełnie nic w zamian. Tego typu relacje, choć skazane na porażkę, przeważają.

Tymczasem, nie powinniśmy dawać więcej niż otrzymujemy. Zawsze, kiedy o tym myślę, wyobrażam sobie taki oto obrazek. Wieczór. Druga, albo trzecia randka. Chłopak przynosi dziewczynie kwiaty,… ona wyznaje mu miłość. Jego prezent był dostosowany do sytuacji, jej był zbyt duży. On naprawdę ją lubi, ale jest przerażony. Co tu robić? Co tu robić? Ona go kocha, a on nawet jej jeszcze dobrze nie poznał. Jest tak przytłoczony ciężarem tego “prezentu”, że decyduje się zakończyć tą znajomość, łamiąc jej tym samym serce. Tylko czy ona go naprawdę kocha? Ciężko to sobie wyobrazić, jeśli spotkali się tylko kilka razy. Jednak jesteśmy w stanie wmówić sobie wszystko. A potrzeba posiadania w życiu kogoś, czasem byle kogo, bywa przeogromna.

Ja należę do pierwszej kategorii, jednak uczę się. Przede wszystkim czekać i nie oczekiwać. Uczę się nie dawać zbyt wiele na raz, oraz wszystkiego od razu. Po trochu i powoli. I najważniejsze, nie więcej, niż daje druga strona.

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s